Profesjonalny retusz zdjęć Rybnik

profesjonalne metamorfozy rybnikW odpowiedzi na szereg maili, które otrzymujemy z pytaniami jak dokonujemy obróbki komputerowej, zamieszczamy specjalnie dla Was zdjęcie przed i po obróbce komputerowej. Obróbka jednego zdjęcia typu glamour czy beauty zajmuje od 6-12 godzin. Na obróbkę składa się nawet kilkadziesiąt etapów pracy fotografika, co trudno opisać w jednym poście dotyczącym profesjonalnej obróbki zdjęć. Jako, że są to zdjęcia typowo "okładkowe", duży nacisk kładzie się na poprawę makijażu, włosów czy też skóry. Na załączonym zdjęciu możecie zobaczyć efekt naszej pracy. Oczywiście każdy ma swoją technikę, jednak poniższy przykład może Wam nasunąć kilka nowych pomysłów co do retuszowania zdjęć.
Pamiętajcie, że dobrze wykonany makijaż, fryzura oraz stylizacja, pozwolą wam zaoszczędzić ten czas podczas obróbki gdyż to właśnie makijażystka wie jak dobrze dobrać kolory makeupu, fryzjerka odpowiednią fryzurę i kolor, a stylistka dopasuje całą resztę do końcowego efektu zdjęcia.
Zdjęcie "oryginał" jest zdjęciem prosto z aparatu bez jakichkolwiek modyfikacji poza jego zmniejszeniem.

>>> Dla większości z was zdjęcie "oryginalne" może wydawać się nieco wyblakłe, pewnie zastanawiacie się dlaczego? Jeśli fotograf wie, że zdjęcie będzie korygował w tak zwanym procesie POSTPROCESSINGU czyli w edycji dla czasopism, wiadome jest, że zdjęcie z aparatu musi wyjść bez dużych kontrastów po to aby można było uzyskać jak największą ilość detali w cieniach (to wam powie każdy profesjonalny fotograf). Jak tego dokonać? Konieczna jest zamiana koloru w aparacie z sRGB na Adobe RGB, oraz zmiana profilu koloru na ustawienia neutralne.
Dodatkowym atutem będzie zrobienie zdjęcia w formie negatywu, aby można było łatwiej skorygować balans bieli podczas obróbki komputerowej.
Zdjęcie wykonane bez takich ustawień czyli np. z ustawieniami większych kontrastów oraz profilem koloru nasyconym, wyjdzie nieco lepiej ale uniemożliwi bezstratną obróbkę zdjęcia wyjściowego.  <<<

profesjonalny retusz zdjęć rybnik

0 komentarze :

Prześlij komentarz